Podporujeme nadaci For Help

Celoroční psychorelaxační a rehabilitační projekt „ Mazlení s koníky“ pro děti s poruchou autistického spektra

FOR HELP s.r.o.

Projekt „Mazlení s koníky“ byl zahájen v roce 2013 jako služba pro děti s poruchou autistického spektra a jejich rodin. Od roku 2013 se značně rozšířila základna pravidelných účastníků projektu a každoročně roste zájem o „Mazlení s koníky“.

 

Projekt probíhá celoročně od pátku do neděle, mimo Vánoční svátky. Rodiny, které na „Mazlení s koníky“ se svými handicapovanými dětmi přijíždějí jsou nejen z Ostravy, ale i z jiných měst regionu /např. Frýdek Místek, Bohumín, Karviná, Havířov/. V letošním roce 2016 registrujeme i zájemce z Brna.

 

Projekt pomáhá dětem s PAS rehabilitovat a socializovat se, začlenit se do společné činnosti, uvolnit se, poznávat a učit se nové dovednosti prostřednictvím kontaktu a komunikace s živým zvířetem.

Součástí projektu „Mazlení s koníky„ je vhodná a bezpečná komunikace dítěte se zvířetem nejen formou jízdy na koni, ale také jeho ošetřováním - hřebelcováním, čištěním kopýtek, voděním koníka, krmením a jinými drobnými činnostmi.

 

Veškerá činnost probíhá pod dohledem odborných asistentů dětí a odborných pracovníků ze stáje. Vybraní koně jsou speciálně cvičeni a připraveni pro práci s takto handicapovaným dítětem.

Důležitou součástí projektu je i přítomnost rodiny, včetně sourozenců. Společné prožívání, poznávání a sdílená radost je pro každou rodinu zásadní, zvláště pak pro rodinu pečující o dítě s autismem. Projekt „ Mazlení s koníky „ tomuto rodinnému prožívání velmi pomáhá.

 

Podrobnější informace o projektu „Mazlení s koníkem“ jsou k nahlédnutí na www.forhelp.cz, včetně bohaté fotodokumentace.

Mazlení s koníkem
2012–2016 © AG25 s.r.o. – všechna práva vyhrazena
cz en

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím